Viikko sitten kilpailtiin vuoden ensimmäiset kilpailut Artukaisissa! Sää suosi ja pieni kanttiini möi lämmikkeeksi kahvia katsojille ja tukijoukoille, ahkerat toimihenkilöt loivat iloisen ja mukavan tunnelman kilpailuihin huolehtien kilpailuiden sujuvuudesta.

Vuoden ensimmäisissä Turun ratsastajien järjestämissä kilpailuissa kilpailtiin kouluratsastuksessa seuratasolla. Seuramme oli hienosti edustettuna ja seuran ratsukot menestyivät kilpailuissa hyvin!

Ensimmäisen luokan HeC voitti Elisa Väntsi-Puumalainen ja Alegre prosenteilla 66,905%.

Toisessa luokassa HeB sijoittui viisi TRn edustajaa ja luokan voitti Sohvi Rouvali ja Saaren Valta prosentein 68,400%.
Jaetulle toiselle sijalle sijoittuivat Elisa Väntsi-Puumalainen Gerlijan kanssa ja Nina Suvanto-Collan Fieten kanssa. Neljänneksi sijottui Juliana Lehtonen Isabellan kanssa ja viidennen sijan nappasi Santra Rouvali ja Muumitroll. Onnea kaikille sijoittuneille! 🌸

Lämmin kiitos kaikille kilpailuihin osallistuneille ja erityisen iso kiitos meidän toimihenkilöille!

Seuraavat kilpailut ovat jo viikon kuluttua 20.3.2022, silloin kilpailemme esteillä! Tervetuloa kilpailemaan, katsomoon kannustamaan ja kisoihin toimihenkilöksi!

📷 1,2,3: Jessica Pätsikkä
📷 4,5,7: Jukka Erkkilä