Ratsastuskoulu
Nyt alkaa taas olla se aika, että odotellaan milloin päästään ulkokentälle. Vuosi sitten maaliskuun viimeisellä viikolla oltiin metsälenkillä pari kertaa ja sen jälkeen huhtikuun puolivälistä alkaen vaihtelevasti säästä riippuen ulkona tai sisällä. Toukokuukin oli vielä aika sateinen.
Hippos-lehdessä nro 2 sivulla 26 on mielenkiintoinen artikkeli ”Ratsastuskoululainen”, joka sisältää ”Vinkkejä” ratsastuskoulun tunneille. Kannattaa lukea!
VIIKON 11 AHKERIN Wilda 12 tuntia, seuraavina Lenttu, Lissu, Wenus ja Hemppa 11 tuntia.
Uusi tuntihevonen ”Jussi” aloittaa työt todennäköisesti maanantaina. Heidi ja Emma ratsastivat sillä viikonlopun aikana, ja kummankin mielestä se on kiltti, rauhallinen ja yritteliäs, mutta vaatii tietenkin vielä alussa jonkin verran totuttelua tuntihevosen työhön.
TURUN RATSASTAJAT RY:N KEVÄTKOKOUS PIDETÄÄN KE 29.3. KLO 18 OSOITTEESSA TVT ASUNNOT, KÄSITYÖLÄISKATU 3, TURKU, YLIOPISTONKADUN PUOLELLA, CAFE MISSION VIERESSÄ. ESILLÄ SÄÄNTÖMÄÄRÄISET ASIAT. TERVETULOA!