Ratsastuskoulu

   Syksyllä hankitut uudet tuntihevoset ovat sopeutuneet hyvin ratsastuskouluun. Pentti on rauhoittunut ja tottunut jo paremmin esim. katsomon olemassaoloon. Kilpailuissa Pentti on ollut sekä esteissä ja koulussa ja tehnyt hienoja puhtaita ratoja. Tessa toimii hyvin ja on mukava tyyppi. Hempalla riittää virtaa ja vauhtia, ja se on kiltti ja innokas tyyppi.

VIIKON 45 AHKERIMMAT Dino, Karina ja Tessa 11 tuntia.

TURUN RATSASTAJIEN SYYSKOKOUS PIDETÄÄN MA 28.11. KLO 18.00 LAIVATEOLLISUUDENKATU 28 D, 20240 TURKU! VIRALLINEN KUTSU TULOSSA!

SEURAN PIKKUJOULUT VIETETÄÄN PE 16.12. ”MORRISONISSA” KLO 18 ALKAEN. KUTSU TULOSSA!

Tämän vuoden puolella Turun Ratsastajat järjestää vielä yhdet 1-tason estekilpailut 11.12.

Wildan kuntoutus edistyy hyvin.

Ida Varjo jää äitiyslomalle tällä viikolla 19.11., koska viisi peräkkäistä tuntia alkaa käydä hänelle liian raskaaksi. Idan n. heinäkuun alkuun jatkuvan loman ajan lauantaitunnit pitää ratsastuksenohjaaja Emma Honkamaa.

Mukavaa vauvanodotusta Idalle ja hänen perheelleen!

RATSASTUSKOULUTUNNEILLA PAKKASRAJA on -15 mitattuna Artukaisten mittauspisteestä n. klo 16.

SEURAMME JÄSENTEN MENESTYSTÄ KILPARADOILLA

Ypäjä, Team Eurohorse,kansallinen esteratsastus 12.-13.11.

120 cm arv. A.2.0 68(17) 6. Kirsi Lönnmark/Lipsum Mõet, 15. Kirsi Lönnmark/Full Of Life

Valitettavasti perjantain tulokset puuttuvat.